D.U.K.

 

Kaip veikia „Kaimas į namus“?

„Kaimas į namus“ nėra elektroninė parduotuvė. Tai labiau panašu į turgų, kuris veikia elektroninėje erdvėje. Čia nėra tarpininkų ar produkcijos sandėlių. Produkcijos įsigijimas ir pristatymas derinamas tiesiogiai su ūkininku telefonu ar el.paštu.

Ūkininkai gali prisijungti ir pasiūlyti savo produkciją www.kaimasinamus.lt užpildę anketą nemokamai.

Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) prižiūri patį tinklalapį, viešina ir populiarina jį.

Kada sukurtas www.kaimasinamus.lt?

„Kaimas į namus“ iniciatyva atsirado seniai. Tinklalapis veikia nuo 2013 m. sukurtas Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto iniciatyva. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra šia platforma rūpinasi pastaruosius porą metų. Šis tinklalapis startavo su šūkiu padėti šalies smulkiesiems ūkininkams bei gamintojams, kuriant vartotojų bendruomenes ir taip užsakant didesnius kiekius produkcijos. Tokiu būdu sutaupomi kaštai logistikai.

Ir šiandien vartotojus skatiname vienu kartu užsakyti didesnį produktų kiekį (susikooperavus su kaimynais ar bendradarbiais), taip taupant transportavimo bei pristatymo išlaidas. Žinoma, vartotojas visada gali užsisakyti produktų ir individualiai.

Kokiai auditorijai skirta tinklalapyje skelbiama produkcija?

Tinklalapis orientuotas į žmonių grupę, kuriems patinka sukinėtis po mažas individualias parduotuvėles, pirkti turguje ir rinktis tik išskirtinius produktus.

Tinklalapyje siūlomas asortimentas bus patrauklus tiems, kam rūpi išsirinkti kokybišką, sveiką ir šviežią produkciją, tiems, kam svarbu, jog produktai neapkeliavo pusės pasaulio prieš patekdami ant stalo.

Tinklalapis veikia kaip virtualus turgus. Čia negali kaip prekybos centre, susidėjus visko po truputėlį į krepšelį  vienu kortelės brūkštelėjimu už viską atsiskaityti. Mūsų vartotojai kaip turguje – kalbasi su kiekvienu pardavėju atskirai ir derasi dėl pirkimo, pristatymo sąlygų tiesiogiai su ūkininku ar gamintoju.

Kokia produkcija skelbiama tinklalapyje?

Tinklalapyje skelbiasi smulkūs ūkininkai ir gamintojai, kurie gamina nedideliais kiekiais. Ūkininkai, kurie daugiau laiko skiria savo produkcijos gamybai, nei rinkodarai ar prekybai, todėl www.kaimasinamus.lt skuba į pagalbą produkciją realizuoti, arba dar tiksliau – informuoti vartotoją apie galimybę vieną ar kitą produktą nusipirkti tiesiai iš ūkio. Be tarpininkų.

Tarpininkų nebuvimas užtikrina, kad produkciją gausite šviežią (nebus „pagulėjusi“ tarpininko sandėlyje) ir tikrai iš to ūkio, iš kur ir užsisakėte. Ar užtikrinama kokybė? Nei vienas ūkininkas, ypač smulkus, nenori prarasti kliento, tad tikrai supuvusio svogūno nedės ir 100 g nenusuks. Dar turbūt ir viršsvorį supakuos. Na, o jeigu taip atsitiktų, kad produkcija netenkintų – tai vartotojas tikslai žinos, kuriam ūkininkui reikšti priekaištus ar daugiau su juo nebendrauti.

Kodėl apskritai trumposios grandinės yra tokios vertingos?

Mitybos specialistai dažnai laikosi nuomonės, kad tai, kas auga mūsų krašte yra vertingiausia ir palankiausia mūsų organizmui.

Vietos ūkininkų užauginta produkcija ir parduodama be tarpininkų (tiesiai iš ūkio) yra tikresnė, nei atvežta iš Ispanijos ar dar toliau. Be to, smulkaus verslo užauginta ar pagaminti produktai yra aukštesnės kokybės nei masinės gamybos produktas. Smulkių gamintojų produktai yra išskirtiniai ir unikalūs, pagaminti su meile. Kiekvienas jų yra lyg meno kūrinys, nepriklausomai ar jis valgomas ar ne.

Tokius ūkininkus/gamintojus norisi palaikyti, padėti jų unikaliai produkcijai pasiekti vartotojus. Kad kuo daugiau vartotoju atrastų vietoje pagaminto produkto kokybę.

Mes kiekvienas galime palaikyti savo šalies smulkiuosius ūkininkus – trumpųjų tiekimo grandinių dalyvius. Galime patys užsukti „vietos ekonominę grandinę“, dažniau rinkdamiesi vietos produktus, o ne atvežtinius. Pradėkime kiekvienas nuo savęs, pvz. stalo vandenį gardinkime ne citrina, bet svarainių, ar raudonųjų serbentų uogomis, kurios atrodys ne ką prasčiau